İçeriğe geç

Araba Hangi Bezle Silinir?

  Aracınızı temizlemeye başlamadan öncesinde ilk olarak doğru malzemeler tespit edilmeli ve bunlarında kullanımlarına dikkat edilmelidir. Araçlarınızı temizlerken ihtiyaç duyduğunuz kimyasal maddeleri de temin ederek talimatlara uygun şekilde kullanılmalıdır. Bu noktada araba hangi bezle silinir özetlersek araç dışı için farklı, kumaş ve deri yüzeyler için farklı bez kullanılmalıdır. Kaporta temizliği için yumuşak bir süngeri kullanmak daha sağlıklı ve güvenli bir yöntemdir. 

  Aracınızı temizlerken bezler oldukça önemlidir. Dış mekânın yıkama işlemi bittikten sonra geniş bir mikrofiber bez ile araç kurulanmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise aracı mümkün olduğu kadar gölgede yıkamaktır. Eğer evde araç temizliği yapıyorsanız profesyonel evde araba yıkama malzemeleri kullanılmalıdır.

  Arabanın Dışı Neyle Silinir?

  Araçların dışını silmek için sert yüzeyi olmayan yumuşak süngerler, kurulama işlemi için sentetik sarı bezler tercih edilebilir. Yine de bu aşamada mikrofiber bez kullanmak daha fazla işinize yarar. Araç kurulama bezi adı altında satışa sunulan kurulama bezleri de satın alınabilir. Böylece daha profesyonel bir şekilde araç temizliği yapılabilir.

  Günümüzde üretilen birçok araç yıkama malzemesi mevcuttur. En iyi araba kurulama bezi olarak satışa sunulan ürünler kullanılarak daha iyi bir dış yüzey elde edilebilir. Temizlik sırasında cilanın çizilmemesi adına yumuşak yüzeyli bezler kullanılabilir bunun dışında far temizliği ve tekerlek temizliği içinde yüzeydeki toz, topraktan kurtulmak için sert yüzeyli fırçalar kullanılabilir.

  Araba Yüzeyi Nasıl Temizlenir?

  Profesyonel oto kurulama bezi ürünleri araç yüzeyleri için özel olarak üretilmektedir. Arabalar kullandıkça kirlenir ve kirlendikçe de temizlik ister bunun için araçlara özenli davranmak ve aynı zamanda araçlara uygun ürünleri kullanabilmek avantaj sağlar. Araçların dış yüzeyi için dış yıkama ve parlatma teknikleriyle daha kolay ve hızlı temizlenir. Burada sadece birkaç önemli noktaya dikkat ederek aracınızı daha parlak ve temiz bir dış yüzeye sahip olmasını sağlayabilirsiniz. 

  Kısaca yıkarken sorun yaşamasanız da silerken kullanılan kalitesiz ürünler çizik ve benzeri olan hasarlara yol açar. Bunun önüne geçmek içinde mikrofiber bezler, araçlar için özel üretilen bez ürünleri ve klasik sentetik sarı bezler bu iş için uygundur.