İçeriğe geç

Bahar Nezlesinin Belirtileri Nedir?

    Bahar nezlesi, bahar aylarının gelişi ile birlikte ortaya çıkan bir rinit türüdür. Bu rinit türü, havada dolaşan polenler nedeniyle ortaya çıkar. Polenler, alerjik reaksiyonları tetikleyebildiği için bahar nezlesi belirtileri arasında gözlerde kaşıntı, burun tıkanıklığı, hapşırma, ağız ve boğazda kaşıntı gibi semptomlar yer almaktadır.

    Bahar nezlesi belirtileri, polen seviyeleri yükseldiğinde daha belirgindir. Ancak, belirtiler genellikle gün boyunca devam edebilir. Bahar nezlesi belirtileri arasında en yaygın olanlar arasında burun tıkanıklığı, burun akıntısı, gözlerde kaşıntı ve kızarıklık, hapşırma, ağız ve boğazda kaşıntı, yorgunluk ve halsizlik yer almaktadır.

    Bahar nezlesi belirtileri arasında yer alan burun tıkanıklığı ve burun akıntısı, kişinin nefes almasını zorlaştırır. Bu durum, kişinin uyku düzenini bozabilir ve gün içerisinde halsizlik ve yorgunluk hissine neden olabilir. Gözlerde kaşıntı ve kızarıklık, gözlerin içine su gelmesine neden olabilir. Hapşırma, kişinin rahatsız olmasına neden olur ve ağız ve boğazda kaşıntı, kişinin yeme ve içme düzenini etkileyebilir.

    Bahar nezlesi belirtileri arasında yer alan burun tıkanıklığı, burun akıntısı, gözlerde kaşıntı ve kızarıklık, hapşırma, ağız ve boğazda kaşıntı, yorgunluk ve halsizlik gibi belirtiler, kişinin hayat kalitesini negatif yönde etkileyebilir. Bu nedenle, bahar nezlesi belirtileri arasında yer alan bu belirtileri azaltmak için önlemler almak önemlidir.