İçeriğe geç

Hayatta Başarılı Olmanın Sırrı Nedir?

  Hayat dediğimiz olgu karşımıza birçok şey çıkarır ve hayat boyu da çeşitli uğraşlarla uğraşırız. Kişi kendi hayatının mimarı ve düzenleyicisidir. Zamanını üniversite okumaya adayan doktora sorduğumuz aynı soruyu bir işçiye sorduğumuzda aldığımız cevaplar kesinlikle aynı değildir.

  Konu burada aslında tamamen akademik başarı olmamakla birlikte burada doktor mesleğini örnek vermemizin nedeni meşakkatinden ve zorluk derecesinden dolayıdır.

  Hayatta başarılı olmanın asıl sırrı aslında azim ve kararlılıktır. Hedefini belirleyip belirlenen hedef uğruna ekstra çaba harcamayı da bu işin içine katmamız mümkündür. Yukarıda verdiğimiz örnekte ise zamanını gençlik yıllarını tıp fakültesine veren doktorlarımızın azmini örnek göstermek istedik.

  Halk arasında da birçok kez söylendiği gibi emeksiz yemek olmuyor bu söze bakarak aslında büyüklerimizin geçmişte yaşadıklarından ders alıp söylediğini göz önünde bulundurmalıyız.

  Hayatta başarılı olmanın sırrı aslında yapılan yanlışların üzerine gidip tekrar aynısını yapmamaya gayretle de mümkündür.

  Aslında hayat birçok kişiye göre de çalışmaktan ibarettir. Buradaki çalışmak aslında bazı kimseler tarafından kendini yıpratmak olarak algılansa da elindeki görevi layığıyla yapmakta bu işin içine girmektedir.

  Hangi görevi yapıyorsak yapalım, işimiz hayattaki en basit iş gibi görünse de o işi yapıp vatana millete hayırlı olmak gerekmektedir. Hayat aslında her bireyi ile bir zincirin halkalarına benzer örneğin bir işçi işini hakkını vererek yapmazsa zincirdeki halkalar tek tek kopar bu örnek devletin en üst kademeli kişileri içinde geçerlidir.

  Mesele aslında statü değil de statüyü toplum içinde doğru şekilde vatana millete hayırlı bir şekilde kullanmamız gerekmektedir.

  Kısacası başarılı olmanın sırrı aslında kişini kendinde bitmektedir kişi istediği işin veya görevin arkasından çabayla uğraşla giderse hem hayatında başarıyı yakalar hem iş çevresinde düzenini yakalar Kişinin azmi, çabasına uğraşına bağlıdır.