İçeriğe geç

Legizi Uygulaması Nedir Ne İşe Yarar?

  Legizi uygulaması birçok kişiye attığı mesajlarla bilinen bir dijital vasiyet uygulamasıdır. Legizi üzerinden kişilerin telefon numaralarına gelen SMS ile popüler hale gelmiştir. Bu mesaj kapsamında, ‘’Legizi uygulaması üzerinden birisi size vasiyet bırakmak amacıyla alıcısı olarak seçti’’ şeklinde bilgilendirmelerle gelir. Bu mesajın içeriği ve Legizi uygulaması oldukça merak konusu olmaktadır.

  Legizi, dijital vasiyet uygulamasıyla beraber kişilerin vefat etmesinden öncesinde son olarak söylemek istediği şeyleri söyleyerek mesaj bırakmaları için geliştirilmiştir. Yerli, dijital bir vasiyet uygulaması olan Legizi sayesinde vefat etmeden öncesinde son mesajlar, son ve yeni teknolojiyle bırakılabilecektir.

  Legizi Uygulaması Ne İşe Yarar?

  Legizi uygulaması, kişilerin ölmeden öncesinde yazmış olduğu mesajların kişilerin vefat ettikten sonra yayınlanacağı vaadi sunuyor. Bu nedenle birçok kullanıcının ilgisini çekmektedir. Legizi isimli uygulama, yaklaşık olarak 30 bin kişinin telefonuna mesaj olarak gitmiştir. Kişilere vasiyet bırakıldığı zaman uygulama, telefonlara bir uyarı mesajı atıyor. Yani kısaca Legizi uygulaması ne işe yarar baktığımızda vasiyet mesajlarını alıcı kişilere ileten bir uygulama denilebilir.

  Legizi uygulamasının kurucusu ise Bekir Güzeller olmaktadır. Bekir Güzeller, hayata geçirmiş olduğu uygulamadan hem olumlu hem de olumsuz yorum aldıklarını belirtti. Fakat insanlar ölmeden öncesinde sevdiklerine söylemek istediği şeyleri rahatlıkla aktarabiliyorlar.

  Legizi Uygulaması Nasıl Kullanılır?

  Legizi uygulaması sayesinde insanlar sevdiği bireylere söylemek istediklerini aktarabiliyor veya bir mektup yazabiliyor. Uygulamayı kullanan bireyler, uygulamaya girdikten sonrasında vasiyet göstereceği birey kimse alıcının bilgilerini sisteme ekliyor. Legizi uygulaması nasıl kullanılır konusunda, uygulama kullanımı oldukça pratik. Aynı zamanda tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

  Uygulamanın tek amacı, insanların vasiyetlerini doğru kişiye ulaştırmaktır. Daha sonrasında sistem otomatik şekilde mesaj yoluyla bildirim yapıyor. Tüm sorumluluğunda vasiyeti bırakan kişi alıyor. Legizi uygulaması, aslında vasiyet bırakanlarla alıcılar arasında bir köprü görevi görmektedir. Böyle bir SMS alan bireylere öylesine bir mesaj gönderilmez. Eğer cihazınızda bu tarz bir mesaj alırsanız, birisi size vasiyet bırakmıştır denilebilir. Kimlik bilgileri de bu noktada kişilerin doğru olup olmadığını doğrulamak için kullanılabilmektedir.