İçeriğe geç

Valorant Nick Önerileri Nedir?

  Valorant, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir taktiksel first-person shooter oyunudur. Oyun, oyuncuların karakterleri kontrol ederek takım olarak çalışarak rakiplerini yok etmelerini sağlar. Valorant oyununda kullanacağınız nick (takma ad) oyun içi tanınmanızı sağlar ve oyunun bir parçasıdır. Aşağıda Valorant nick önerileri konusunda bilgi vereceğim:

  Valorant Nicin Kısa ve Öz Olmalı

  Valorant oyununda seçebileceğiniz 3 türlü nick türü vardır. Her türün kendine özel anlamı ve manası vardır. Önemli olan bunlardan hangisi seçeceğinizdir. Hemen bu üç türün ne olduğunu açıklayalım ve hayalinizdeki nick önerisi bulmaya yardımcı olalım.

  Birincisi kısa ve öz nick önerileri: Valorant oyununda, oyunculardan kısa ve öz bir nick seçmelerini ister. Kısa ve öz bir nick, oyuncularda hızlı bir şekilde tanınmanızı sağlar. Kısa ve öz isimler hoşunuza gittiyse o zaman hayatta en sevdiğiniz, beğendiğiniz, rol model edindiğiniz tek kelime nedir düşünün. Tek kelime olmasına önem verin çünkü tek kelimelik isimler her zaman daha çok akılda kalır ve cool görünür. Güç, hız, esaret, bomba, ölüm, ceza, ezici, yenilmez vb.

  Seçtiğin Nick İlham Vermeli

  İkincisi ilham verici nicklerdir: İlham verici bir nick seçmek, oyuncularda dikkat çekmenizi sağlar. Özellikle, sizin oyun tarzınızı veya oyun içi rolünüzü yansıtan bir nick seçmek iyi bir fikir olabilir. Örneğin sürekli önden giden ve rakiplerin içine dalıp onları korkutarak oynayan bir yapınız varsa kabus diye bir nick alabilirsin ve kabusun geliyor, kabusun olurum, kabusun olacağım gibi isimler gayet açık bir şekilde oyun tarzınızı ortaya koyar ve herkese ilham verir.

  Bunun gibi oyun tarzınızın nasıl olduğunu düşünün ve ona göre ilham verici bir isim bulun kendinize. Mesela sürekli keskin nişancı silahları kullanıyorsanız ve tek seferde işleri bitiriyorsanız tekmermi, tek kurşun. keskin sağanak gibi nickler seçebilirsiniz.

  Eğer sürekli pusarak oynuyorsanız ben her yerdeyim, her yerden çıkabilirim, bekle beni gibi isimler almayı deneyebilirsiniz. Sürekli odin kullanan veya tarayarak sprey atarak oynama şekliniz varsa içinden geçeceğim, içinden geçerim, seni kurşuna dizeceğim gibi isimler kullanabilirsiniz.

  Nick = Kişisel Tarz

  Kişisel: Kişisel bir nick seçmek, oyuncularda daha iyi tanınmanızı sağlar. Kişisel bir nick, sizi gerçekte en çok neyin ifade ettiğini sorgulayarak belirleyebilirsiniz. Bu genelde oyun tarzı ile ilgili değil de normal hayatta nasıl biri olduğunuz ile ilgili olabilir. Mesela mesleğiniz olabilir. Eğer yazarsanız yazar diye isim nick alabilirsiniz. Bunu aldılarsa isminizi veya isminizin baş harflerini ekleyebilirsiniz yazarceyhun, yazarff gibi. Bu polis, yazılımcı, vb. olabilir.

  En çok sevdiğiniz sizin kişisel tarzınızı yansıtan karakter veya ünlülerin ismi olabilir. Mesela Thor karakterini beğeniyorsanız bu nicki alabilir veya varyasyonlarını deneyebilirsiniz. ÖlümsüzThor, NewThor, Thor2, Thor0001 gibi falan 🙂