İçeriğe geç

Arabadaki Kireçli Su Lekesi Nasıl Temizlenir?

  Kireçli sular araç yüzeyine temas ettiği zaman ve sürekli kireçli maddeye maruz kaldığı sürece kireç oluşabilmektedir. Kireç sadece araba camında değil birçok farklı çeşitte karşımıza çıkmaktadır. Cam yüzeyinde ise beyaz, puslu lekeler bırakabilir. Bu durum ise sevilmeyen bir görüntü sunar ve bu görüntüden kurtulmak, cam yapısını korumak için en etkili yollardan yararlanabilirsiniz. Arabadaki kireçli su lekesi nasıl temizlenir özetlediğimiz zaman ilk olarak bu lekelerin çıkarılması aşamasında cildinizi tahriş etmeyen, solunum yollarına zarar vermeyen kimyasalları tercih etmeniz gerekir.

  Araç Camındaki Kireç Lekesi Nasıl Çıkar?

  Cam yüzeylerini güvenli bir şekilde ovmak için tasarlanan nemli bezleri kullanabilir ve bu lekelerden rahatlıkla kurtulabileceksiniz. Araç camındaki kireç lekesi nasıl çıkar lekesiz ve güvenli şekilde temizlemek için özel olarak tasarlanan nemli bezleri kullanabilirsiniz. Cam yüzeyinde aşınma ve çizik olmaması için kesinlikle sert fırçaları tercih etmemeniz gerekiyor.

  Araba camındaki kireç lekesinden kurtulmak adına öncelikle sirke ve su karışımını deneyebilirsiniz. Cam silindikten sonra temiz suyla durulama yapabilirsiniz. Direk kireç lekesi temizleme yöntemi ise ılık su ile bulaşık deterjanını karıştırarak cama uygulamanızdır. Tabi tüm bu malzemeler yanı sıra araçlar için üretilen temizlik sıvılarından yararlanabilirsiniz.

  Araçta Kireçli Su Lekesi Temizliği İçin Ne Yapılır?

  Arabadaki su lekesi nasıl çıkar evde yapabileceğiniz yöntemler arasında sirke ve su karışımı vardır. Bekletilmiş olan lekeleriniz için biraz bekleyebilir ve birkaç defa uygulama yapmak gerekebilir. Arabaları ilk kez yıkadıktan sonrasında şişelere eşit miktarda damıtılan su ve sirke dökün. Hafif bir şekilde sallayın ve bileşiği yüzeye iyice püskürterek cam ve araba gövdesini doyurabilirsiniz.

  Kireçli su genel olarak suda yer alan magnezyum ve kalsiyum gibi minerallerden oluşmaktadır. Bir yüzey ıslandığında su buharlaşmaktadır ve mineral kalıntıları da o yüzeyde kalacaktır. Su püskürtücüler araba yıkama makineleriyle camda kireçli su lekesi kalmasına neden olabilmektedir. Kurumuş kireç lekesi nasıl çıkar için birkaç ev temizlik malzemesiyle mineral kalıntılarınızı temizleyebilirsiniz. Temizlik sürecinde ise mikrofiber bez kullanılabilir ve mutlaka aracınızın kuru kaldığından emin olmanız gerekiyor.