İçeriğe geç

Başarılı İnsanlar Kaç Saat Uyur?

  Uyku, hayatımızın büyük bir kısmını kaplayan, kimilerinin çok zaman ayırdığı, kimilerinin az vakit ayırdığı, hayatımızın gerekli bir parçasıdır. Birçok araştırmacı, başarı için uykunun çok önemli olduğu görüşünde. Uyku bazı kişiler içinse zaman kaybı olarak görülür.

  Erdal Demirkan’ın kaleme aldığı Sadece Aptallar 8 Saat Uyur kitabının açıklama kısmında, 8 saat uyku uyumanın sadece bir alışkanlıktan ibaret olduğunu ve aklı başında olan hiçbir insan, ömrünün üçte birini yastığa bağışlamayacağını açıklamıştır.

  4 saat uyuyup 8 saat uyumuş gibi dinç uyanmayı, farklı bir formülle okuyucusuna anlatıyor. Peki sizce bu mümkün mü? Şunu da unutmamak gerekir, bu uyku saati çoğu kişi tarafından göreceli bir kavramdır.

  Dinç kalmak her zaman daha iyi bir kafayla çalışmak demektir. Örneğin uykuluyken yaptığımız işten verim alamayız veya işi başarılı bir şekilde yapamayız. İşte bu yüzden uyku hayatımızın bir parçasıdır.

  Okullarda bizlere öğretilen uyku miktarı 7-8 saat arasıdır. Peki çoğumuz bu kadar uyuyor muyuz?

  Sorunun cevabı aslında bizde.

  Şimdi gelelim başarılı insanların günde kaç saat uyuduklarına.

  Elon Musk Günde Kaç Saat Uyuyor?

  Elon Musk’ı tanımayanımız yoktur. SpaceX uzay şirketinin kurucusu olan Elon Musk, 5 saat uyuduğu söyleniyor. Saat 01.00’dan 06.00’a kadar uyuyor.

  Bill Gates Günde Kaç Saat Uyuyor?

  Yazılımcı, aynı zamanda Microsoft’un yaratıcısı olan Bill Gates, akşam 24.00’da uyuyup 07.00’da uyanıyor. Toplamda 7 saat uyumuş oluyor.

  Donald Trump Günde Kaç Saat Uyuyor?

  Gelelim Amerika’nın eski başkanı Donald Trump’a. Trump, 3 saat uyumasının onu başarıya götürdüğünü iddia ediyor.

  Albert Einstein Günde Kaç Saat Uyuyor?

  Albert Einstein, normal uyku süresine göre oldukça fazla uyuduğu bilinmektedir. Einstein, her zaman 10 saat uyuyordu.

  Birçok başarılı insanlar birbirinden çok farklı uyku saatine sahiptir. Bu yazıda sizlere bazı başarılı insanların uyku sürelerinden bahsettik inşallah faydalı olmuştur.