İçeriğe geç

Nane Limon Nasıl Yapılır Grip İçin?

  Grip, özellikle kış aylarında en çok görülen hastalıklardan biridir. Bazen yaz aylarında bile görülebilir. Bağışıklığı kuvvetli olmayan insanlar sık sık bu hastalığa yakalanır. O yüzden özellikle bağışıklık konusunda vücudumuza gerekli hassasiyeti göstermeliyiz. Hatta günümüzde korona hastalığı da bir tür griptir. Grip olma nedenleri olarak insanlarla temas halinde olmak, grip olanlarla aynı havayı solumak, grip olan insanların öksürürken veya hapşırırken çevreye karşı gerekli önemi göstermemesi öne sürülebilir.

  Gripten korunmak için bazı önlemler alabiliriz. Bunlar için şunları sayabiliriz: gribal enfeksiyon aşı ile önlenebilen tek solunum yolu enfeksiyonu olduğu için mutlaka adınızı yaptırın. Zorunlu haller dışında kalabalık ortamlara girmeyiniz. Kişisel hijyeninize dikkat ediniz. Yüzünüze çok fazla dokunmayınız.

  Gripten kurtulmak için de bazı yöntemler ya da yollar vardır: Nane limon, bitki çayları, doğal besinlerle beslenme, karbonatlı su, papatya buharı, bol miktarda su içmek. Gelelim en bilindik yöntem olan nane limona. Nane limon gribe iyi gelmesinin yanında birçok hastalığa da iyi gelir. Nezle, soğuk algınlığına iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kan dolaşımını ve şekeri düzenler. Özellikle kanı temizlemede etkilidir. Strese, yorgunluğa, yoğun tempoya iyi gelir. Mide bulantısı ve kusmayı önler, baş ağrılarını en aza indirger. Yüksek ateşe iyi gelir. Adet sancılarının şiddetini azaltır. Diş ağrısı için de önerilir. Nane limonun yapılışı oldukça basittir. Bunun için bize iki çorba kaşığı nane, bir buçuk su bardağı ve yarım limon gerekir.

  Bir cezveye bir buçuk su bardağı suyu ekleyin ve ocağın altını açın. İçerisine iki çorba kaşığı naneyi ve küçük parçalara ayrılmış limonu koyun. Bu karışım kaynayınca hafif karıştırın. Demlenmesi için iki üç dakika yeterlidir. İsterseniz içerisine bal da ekleyebilirsiniz. Tatlandırmak için şeker de kullanabilirsiniz.

  A'dan Z'ye Yemek Tarifleri Kitabı
  Bu tarif A’dan Z’ye Yemek Tarifleri kitabından alınmıştır. Kitabı Trendyol’dan sipariş vermek için buraya tıklayabilirsiniz.