İçeriğe geç

Pet Shop Nasıl Açılır?

  Hayvanları seviyorsanız ve sevdiğiniz işte kendi patronunuz olarak çalışmak ve gelir elde etmek istiyorsanız pet shop açmak sizin için en mantıklı fikir olabilir. Bu yazıda size 10 adımda pet shop nasıl açılır anlatacağız, inşallah faydalı olur.

  1. İlk önce gerçekten bir pet shop açmak isteyip istemediğinize gerçekten karar verin. Eğer bu işi severek yapacağınıza kesin olarak inanıyorsanız ancak o zaman başlamayı düşünün.
  2. Hayvan bakımı üzerine eğitim alın. Bu alanda lisans, sertifika gibi gerekli yetkinleriniz olduğundan emin olun. İşiniz gereği havyan bakımından anlamak zorundasınız.
  3. Pet shop ihtiyacı olan bir yer tespit edin ve yakınlarda rakipleriniz olmadığına emin olun. Bu sizin başarıya ulaşmanıza yardımcı olacak ve kısa sürede büyümenize katkıda bulunacaktır.
  4. Pet shop açtıktan sonra iyi bir konum bulduysanız, bulduğunuz yerin her türlü giderlerini karşılayıp karşılayamadığınızı tespit edin. (Kira, dekorasyon, faturalar, vergi, muhasebe) vb.
  5. Bugün, yarın, ilk bir hatfa, ilk ay, ilk altı ay ve ilk bir yıl neler yapmanız gerektiğini planlayın ve kendinize hedefler belirleyerek yıl boyunca bu hedefleri gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğinizi gerçekçi olarak gözden geçirin. Realist olun!
  6. Kira anlaşmanızı en az bir yıllık yapın. Malzemelerinizi satın alın ve evcil hayvan dükkanınızı kurmaya başlayın.
  7. Birden fazla evcil hayvan hizmeti oluşturun ve bunların ödemelerini almak için bir banka ile anlaşma yapın. Banka ile anlaşmanız sonucunda bir faturalama ve ödeme sistemi oluşturarak resmi olarak çalışın profesyonel fiyatlandırmaya sahip olun.
  8. Ürünlerinizin ve hizmetlerinizin garantili olduğundan emin olun ve bir pazarlama sürecine girerek piar yapmaya başlayın. Broşür bastırıp dükkanlara dağıtabilir, evlere uğrayıp kartvizitinizi takdim ederek yaptığınız iş ve hizmetlerinizi anlatabilirsiniz.
  9. Müşterilerinizin devamlı gelmesi için onlara özel indirimler hazırlayın ve iş yeriniz ve hizmetleriniz hakkında gerek online ortamda gerekse yazarak, gerek sözlü olarak geri bildirimde bulunmalarını sağlayın. Bu geri bildirimler doğrultusunda dükkanınızı her geçen gün daha da geliştirin ve güzelleştirin.
  10. Fiziksel olarak iyice bir sistem oturttuğunuzu düşündüğünüz vakit online ortama açılmayı düşünün. Bir çok iş sahibi dükkandan yaptığı fiziksel satışlarından 1.5 kat daha fazla online olarak satmaktadır. Evlere hizmet verdiğinizden emin olun ve bir web site kurmayı düşünün. Web site kurmak başta maliyetli ve zaman alacak gibi gelirse bilinen e-ticaret sitelerinde online mağazanızı kurun ve ürünlerinizi hizmetlerinizi pazarlayarak pet shop açma ve işletme hususunda başarıya ulaşın.