İçeriğe geç

Sekiz Yıllık Engin Tecrübe

  1. 8 yıldır üniversite okuyorum. Hedefim üniversiteden emekli ilk öğrenci olmak. Bu tembellik kendime saygımı azaltıyor.
  2. Finallere bir gün kala gelen çalışma isteği diye bir şey var. Medeniyetin gelişmesinde çok önemli bir katkısı olduğunu düşünüyorum.
  3. Çiçekli tişört giyen son öğrenci de doğru düzgün bir şeyler giyince kışın geldiğini anlıyorum. Yoksa kar da yağsa nafile.
  4. Kur’an-ı Kerim okumadığım her gün zihnimi meşgul eden huzursuzluk… Bunun zeigarnik etkisiyle bir alakası olmalı. Akademisyenler de hiç çalışmıyor arkadaş. Araştırın şunu.
  5. Yarıyıl tatili hiç de yılın yarısına denk gelmiyor. Sözelci olduğumdan ben mi anlayamıyorum yoksa yılbaşı ihtilaflı bir mesele mi?
  6. Öğrenci evinde yine ocakta makarna unutuldu. Fatura gelmesin diye kapattığımız doğalgaz yerine kömüre dönüşen makarna ile ısınıyoruz. Hiçbir şey yok olmuyor başka bir enerjiye dönüşüyor. İsraf yapmıyoruz maşallah.
  7. Sosyal medya hesabıma her gün yüzlerce komik video gönderen arkadaşım, hakkın ödenmez. Ben güldüm herkes gülsün diye attığını biliyorum. Takdir ediyorum.
  8. Sayın dekanım bakın ben artık buranın kadrolu öğrencisi sayılırım. Dilek ve şikayet kutusuna gönderdiklerimi okuduğunuzu varsayıyorum. Yılların tecrübesi var onlarda. Dikkate alıyorsunuzdur umarım.
  9. Derse beş dakika kala açılan muhabbet gibisi yok. Vakitsiz gelen sohbet gibisi Şam’da kayısı…
  10. Dolabımdaki zula fark edilmeseydi üç harfli süpermarketlere rakip olacaktım. Zalım dolap teşkilatçıları zabıtası ne ara buldun beni!
  11. Mostar Gençlik toplantılarına katılmayan arkadaş net habersizdir. Bunun başka türlü bir açıklaması olamaz.
  12. Panoya asılan şeylere bir şeyler yazarak sabote etme isteği git içimden. Ne gırgır ne süpürge olurdu. Kalite bu derece düştü yani.
  13. Her gün aynı otobüse bine bine kombine bilet aldım. Koltuğum belli. Bir gün gelmesem geçmiş olsun diye arıyorlar. Şoför arada direksiyona beni geçiriyor. Benden çok iyi dışişleri bakanı olurmuş sanırım. Yeni mesleğimi buldum.
  14. Cemaatle namaz kılınmayan öğrenci evi mezarlıktır. Bilgisayar ve telefona kefenlenip gömülmeye mahkumdur nokta kom.
  15. Bu hoca bana kafayı taktı arkadaş. Beni mezun etmeyecekmiş. Hiçbiriniz anlamıyorsunuz. Ben sizinle birlikte buraya hapsolmadım. Siz benimle buraya hapsoldunuz… Falan dedim. Uyanmışım.
  16. Ah şu dersler! Saatlerce boşluğu izleten dersi, kime nasıl anlatacaksın.
  17. Yeni felsefe: Yeterince uzun süre boşluğa bakarsan, boşluk da sana bakar. Niceleri böyle demiş.
  18. Bugün komikli söz yok. Yeterince gece oldu; artık sessizliği sonuna kadar açabiliriz.
  19. Bugün günlerden tatil, yarın ders. Bugün tatil olmasının bir anlamı yok o zaman. Yarın da tatil olsa yarından sonra ders olacak, yarın tatil olmasının bir manası kalmayacak. Bu ne menem bir paradoks!
  20. Garsondan ayran istedim. Açık mı kapalı mı diyor? Ben açık uçlu seviyorum. En azından kanaat puanı falan oluyor.
  21. Bir lamba yanıyor hafif ve sarı / Garip bir yolculuk, tren ve Geyve / Bir hançer bölüyor, ah… rüyalar / Bir rüya, bir hançer, bir el: ve, ve, ve… / Vizeler, Finaller…
  22. Hohlayarak ısıttığım bu ellerimle yazıyorum mesajı sana anacığım. Biricik, canım, hakkını ödeyemeyeceğim anam, azıcık mangırın varsa gönderiveesene.
  23. Gar yağcak deepdurulaa emme biilemeyom gaari.
  24. Eğer birileri sınav sorularını çalmışsa Yunanlardır hocam. Onlar çok seviyor her şeyimizi çalmayı sonuçta.
  25. Kütüphane sessizliğine saygım sonsuz ama sınav sessizliği seven kendiyle ve kentiyle barışık değildir. Karpuz ile peynir yiyemiyordur. Sosyal anksiyete yüzünden dolmuştan inmek için nida edemiyordur. Derin bir analiz oldu ama doğru.
  26. Haydi hep beraber şu kaza namazlarını bitirelim, Allah korusun bir kazaya kurban gitmeden.
  27. Ayıdan post, ağız şapırdatandan dost, hazır satılandan tost olmaz. Ben bunu bilir bunu yerim arkadaş.
  28. Ortamda havası atılacak bilgilerle boşuna hava kirliliği yapmayalım arkadaşlar. Havası kaçtı artık o işlerin.
  29. Yarın akşam maç var. Buldozer Okan’ın şutlarına ve tazı Rıfkı’nın hayasızca akınlarına göğsünü siper edecek yeni kaleci ve defans adayları aranmakta. İki hafta doktor raporu garantili. Kontenjanımız beş kişi ile sınırlıdır. Adam kayırma usulü kura çekilecek. Ne var, en azından dürüstüz!
  30. Maçta iddia ve her türlü kumar yasak. Allah’ın emri. Hakem olarak gözlerim üzerinizde.