İçeriğe geç

Fortnite 2 Taraflı Doğrulama Nasıl Yapılır?

  Fortnite 2 aşamalı kimlik doğrulama, Fortnite oyun ayarları üzerinden etkinleştirilmez. Bu nedenle tarayıcınız üzerinden işlemleri yapmanız gerekir. Fortnite 2 taraflı doğrulama için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Tarayıcınızı açarak Epic Games Store sitesine girin.
  • SIGN IN kısmına tıklayarak giriş yapın. Ardından mouse imlecini kullanıcı adınızın üzerine getirerek ACCOUNT kısmına tıklayın.
  • Sol kısımdan ‘’PASSWORD & SECURITY’’ kısmına tıklayın. Ardından sayfayı aşağı kaydırın ve iki aşamalı kimlik doğrulama yani ‘’TWO-FACTOR AUTHENTICATION’’ kısmına gelin. Burada Epic Games, 3 farklı kimlik doğrulama imkânı sunacaktır. Bunlar uygulama, SMS ve e-mail ile kimlik doğrulamadır.

  Uygulama ile 2 Taraflı Doğrulama Nasıl Yapılır?

  İlk seçenek yani ‘’THIRD-PARTY AUTHENTICATOR APP’’, Fortnite uygulama ile kimlik doğrulama imkânı sağlar. Bu şekilde bir doğrulama isterseniz ON yapmanız yeterlidir. Ancak bu noktada bir uygulama indirmeniz gerekir ve uygulamadaki QR kodu okutarak gelen kodu belirtilen alana girmelisiniz. Bu şekilde uygulama ile iki aşamalı kimlik doğrulama yapabilirsiniz.

  SMS ile 2 Taraflı Doğrulama Nasıl Yapılır?

  İkinci seçenek ‘’SMS AUTHENTICATOR’’ seçeneğidir. Fortnite SMS ile kimlik doğrulama için ON’a tıklayabilirsiniz. Burada telefon numaranızı belirtmeniz gerekir. Ancak doğru şekilde yazdığınıza emin olmalısınız. Ardından Send Code yazısına tıklayarak telefonunuza gelen 6 haneli kodu belirtilen alana yazın. Activate dediğinizde SMS ile iki taraflı doğrulama işlemini tamamlarsınız.

  Bu doğrulamayı denemek için Epic Games uygulamasına girerek e-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Burada güvenlik doğrulaması olacaktır ve burada doğru resimleri tıklayın. Ardından 6 haneli kod girilmesi istenir.

  EMAİL ile 2 Taraflı Doğrulama Nasıl Yapılır?

  Üçüncü seçenek ‘’EMAİL AUTHENTICATOR’’ yani Fortnite email 2 taraflı doğrulama işlemidir. ON’a tıkladıktan sonra etkinleştirebilirsiniz. Burada Security Kod ile Epic Games tarafından üye olduğunuz -mail istenir. İstenen kod, e-mail adresinize gelir. Eğer kod gelmezse sayfayı yenileyebilirsiniz. Yine kod gelmezse bu noktada tekrardan kod gelmesi için talimat verebilirsiniz. Kod geldikten sonra belirtilen alana kodunuzu girerek giriş işleminizi tamamlayabilirsiniz. Sonuç olarak hesabınıza giriş yapmak istediğinizde e-posta adresinize bir doğrulama kodu gelecektir. Bu şekilde Epic Game hesabınıza giriş yapabilirsiniz.