İçeriğe geç

Frogger Hareketi Nedir Nasıl Yapılır?

  Frogger hareketi Türkçe adı ile kurbağalama hareketi anlamına gelmektedir. Frogger hareketi genellikle kol kaslarını güçlendirmek adına yapılmaktadır. Kol kaslarını daha güçlü hale getirmek isteyenler, Frogger hareketini mutlaka egzersiz planınıza eklenmelidir. Frogger hareketinde zıplarken kollardan destek alındığı için kolları güçlendirir ve geliştirir.

  Kuvvetlendirme egzersizleri, belli bir direnç uygular ve kas kuvveti ile dayanıklılığını arttırır. Bunun dışında egzersiz reçetesi düzenlerken tekrar sayısı, set, dinlenme süreleri gibi hesaplamalar yapılarak, tıpkı şınav çekiyormuşçasına planlama yapılmalıdır. Böylece Frogger hareketini yapabilir ve kaslarınızı güçlendirmeye başlayabilirsiniz.

  Frogger Hareketi Nasıl Yapılır?

  Frogger hareketi, kasları güçlendiren ve şınav benzeri hareketler arasındadır. Kol kaslarına yönelik olarak yapılan bu hareket oldukça önemlidir. Kollarını güçlendirmek isteyen bireyler mutlaka antrenman programına Frogger hareketi eklemelidir. Frogger hareketi nasıl yapılır genel olarak baktığımız zaman,

  • Bunun için öncelikle şınav pozisyonunun alınması gerekir.  Kollarınızın ve bacaklarınızın kesinlikle düz haline getirin.
  • Kol açıklığı omuz hizasından biraz daha açık ve göğüs hizasında olmalıdır.
  • Ardından kolları hareket ettirmeden, kurbağa zıplayışıyla bacaklarınızı kollarınızın yanına getirin.
  • Birkaç saniye ardından tekrar eski pozisyonu alın. Bu hareket tekrarlandığı zaman Frogger hareketini düzgün şekilde yapabilirsiniz.
  • Bu hareketin her gün ortalama olarak 10-20 arasında yapılması önerilir.

  Frogger Hareketi Faydaları

  Kol kası nasıl yapılır diyenler için Frogger hareketi, daha güçlü kol kasları için mutlaka yapılması gerekiyor. Özellikle arka kolu geliştiren ve hareket, vücut geliştirme için gereklidir. Vücut geliştirme veya daha sağlıklı bir vücut yapısı için ilk adım kol kaslarıdır. Vücut geliştirme sürecine olumlu katkı sağlayan Frogger hareketi hem kadınların hem de erkeklerin kollarını geliştirir.

  Özellikle spor yapmaya yeni başlayan ve bu konu hakkında bilgisi olmayan bireylerde, hafif ısınma hareketleriyle Frogger hareketini evlerinde uygulayabilir. Bunun dışında yapılan egzersizin sayısı önemlidir. Masa başı çalışanlar, uzun süre hareketsiz kalan kişilerin, özellikle kol bölgesini olumsuz etkiliyor. Bu nedenle bu tarz egzersiz hareketlerini yapmak ve spor rutininize Frogger hareketini eklemek, kol kaslarınızı güçlendirirken daha dik bir görünüme kavuşmanıza destek olur.