İçeriğe geç

Gazze Bombalanırken Siyonist İsrailliler Sevinç Çığlıkları Atıyor

    İsrail, 1948’den bu yana parça parça Filistin topraklarını işgal ediyor. Ve bunu kan dökerek yapıyor. Uluslararası hukuk kurallarını da hiçe sayarak üstelik. Çocukları, yaşlıları ve kadınları gözünü kırpmadan öldürüyor. Karşısına çıkan her şeyi ve herkesi hedef olarak görüyor. Gazze bombalanırken Siyonist İsrailliler sevinç çığlıkları atıyor. Müslüman ülkeler de maalesef olan bitene sessiz kalıyor. Bununla da yetinmeyerek İsrail’le ticaret yapmaya, onlara para kazandırmaya devam ediyorlar.

    Bu cümleleri Filistin meselesiyle ilgili defalarca duyduğunuza eminim. Yeni bir saldırı haberi gelince hep birlikte üzülüyor, sesimizi yükseltiyor, protesto ediyoruz. Ancak gelinen noktada Filistin için de İsrail için de değişen bir şey olmuyor. Çünkü, neredeyse bütün dünya İsrail’in arkasında. Siyonist lobi yıllardır öyle çalışıyor ki, sayısı milyarları bulan İslâm dünyasını bile sus pus olmaya mecbur ediyor. Trump’ın iktidara geldiği dönemi hatırlayın. Amerika; Yahudilik, Hıristiyanlık ve Müslümanlar için kutsal sayılan Kudüs’ü dünyanın gözlerinin içine baka baka İsrail’in başkenti ilan etmişti. Üstelik pek çok devlet de bu duruma destek vermişti.

    Avustralya da bu ülkelerden biri. Hükümet, 2018’de Batı Kudüs’ün İsrail’in başkenti olduğuna dair kararı onaylamıştı. Yeni seçilen hükümetse bu kararı geri aldı. Açıklamanın ardından İsrail’in tepkisi gecikmedi tabii ki. Tel Aviv yönetimi şöyle bir açıklama yayımladı: “İsrail, Avustralya hükümetinin basiretsiz siyasî hesaplarla aldığı kararından hayal kırıklığı duyuyor. Kudüs, Yahudi halklarının üç bin yıllık başkentidir. O ya da bu karara bakmaksızın İsrail’in ebedi ve birleşik başkenti olmaya devam edecektir.” Ayrıca Avustralya büyükelçisini Dışişleri Bakanlığına çağırdı. Avustralya hükümeti ise İsrail’in dostu olmaya devam edeceklerini belirterek iki yönetimli bir yapının daha huzurlu bir atmosfer oluşturacağını vurguladı.

    Yıllardır Filistinli Müslümanları hukuka ve insanlığa aykırı şekilde topraklarından çıkarmaya çalışan İsrail, herkesi tehdit ederek kendi deyimiyle “o ya da bu karara bakmaksızın” amacına ulaşmaya çalışıyor. Ama inşallah başaramayacak. Yeter ki Müslümanlar uyansın.