İçeriğe geç

Popeyes Tavukları Nereden Alıyor? Popeyes Sağlıklı Mı?

  Herhangi bir nedenden dolayı dışarıda yemek yiyeceğiniz zaman, belli başlı markaların menülerinde hangi içeriklerin nasıl olduğu merak ediliyor. Bu konulardan biride Popeyes markasının kullandığı tavuk içerikleridir. Popeyes, lezzet standartları yüksek olan ve dünya çapında en sık tüketilen markalardan biridir. Popeyes tavukları nereden alıyor baktığımızda marka tüm lezzetini kaliteli ürünleriyle tanınan tedarikçileriyle iş birliği yapıyor. Popeyes tavuk tedarikçileri arasında,

  • Beypiliç
  • Sütaş
  • Unilever
  • Assan Foods
  • Fasdat

  Bulunuyor fakat en sık Beypiliç’ten almaktadır. Türkiye’de en popüler franchise markaları arasında bulunan Popeyes, menüsünde kullanılan tavuk ve et ürünlerinin helal gıda sertifikaları bulunuyor. Helal et sertifikalı tedarikçileriyle iş birliği yapan Popeyes, düzenli olarak denetlenene markalar arasındadır.

  Popeyes Helal mi?

  Popeyes genel olarak ürünlerinde tavuk eti kullanıyor ve orijinal sitesinde de Beypiliç’in helal sertifikası bulunmaktadır. Bir gıdanın tamamen helal olması için üretim aşamasından tüketim aşamasına kadar malzemelerin ve aşamaların İslam hassasiyeti ve sağlık açısından uygun olması gerekir. Popeyes helal mi baktığımızda helal kesim et ve tavuk ürünlerini kullanmaktadır.

  Popeyes helal sertifikası konusunda kullanılan tavuk etinden soslara kadar tüketilen her şeyin helal sertifikası mevcut değildir. Fakat Popeyes’in tüm aşamalarda helal olduğunu kanıtlayan bir sertifikası olmaması onun helal değildir veya haramdır diyemeyiz.

  Popeyes Hangi Marka Tavuk Kullanıyor?

  Popeyes, tavuk etini kendi üretmez, tedarikçisinden alır. Popeyes hangi marka tavuk kullanıyor baktığımızda kendi sitesi üzerinden belirttiği tedarikçisi olan Beypiliç öne çıkıyor. Aynı zamanda sitesinde TSE helal sertifikası da bulunuyor. Bu durumda kullanılan tavukların helal kesim olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda iş ortağı arasında bulunan Amasya Et ürünlerinin de aynı şekilde helal sertifikası yani TSE belgesi bulunuyor.

  Popeyes Sağlık Mı?

  Fast food içerisine girdiği için sağlıklı diyemeyiz. Popeyes, kullandığı tavukları ve patatesleri yağda kızartarak sunar. Bu durumda herhangi bir şekilde sağlıklı menüleri vardır diyemeyiz. Popeyes markasının helal sertifikası bulunsaydı gönül rahatlığıyla tüketilebilirdi fakat bu konuda herhangi bir yorum yapılmadığı için hem sağlıklı hem de tamamen helaldir diyemeyiz.