İçeriğe geç

Tel Kapalıyken Kim Aramış Nasıl Yapılır?

  Telefon gündelik hayatımızın en büyük vazgeçilmez teknolojik araçlarından bir tanesi olarak yerini korumakta. Telefon kullanmayan insan neredeyse yok denecek kadar az.

  Gündelik hayatta ve iş hayatında pek çok işlem telefonlar aracılığı ile görülmekte. İletişim alanında sağlamış olduğu hızlı ulaşım telefonları daha da olmazsa olmaz bir konuma taşımakta.

  Hayatımızda bu kadar çok aktif role sahip telefonlarımızın en çok ihtiyaç duyduğumuz anda kapanması şarjının bitmesi belki de en can sıkıcı şeylerden biridir.

  Sadece ihtiyaç halinde de değil siz farkında olmadan da şarjınız bitip telefon kapanabilir.

  Telefonunuza gelen bildirim ve mesajlar telefonunuzu tekrar açtığınızda kolaylıkla ulaşılabilir bir şekilde cihaz tarafından sizlere sunulmaktadır. Ancak telefonunuzun kapandığı ve ulaşılamaz olduğunuz kısa sürede sizi arayan kişileri öğrenmek bildirimleri almak kadar basit değildir.

  Telefonunuz kapalı iken sizi arayan kişileri öğrenmek kullanmakta olduğunuz operatörden operatöre farklılık göstermektedir. Dilerseniz operatörlerin telefon kapalı iken arayanları öğrenmenize kolaylık sağlayan kampanyalarına beraber göz atalım.

  Türkcell ‘Kim Aramış’ Kampanyası

  Bu kampanya TURKCELL kullanıcılarına ücretli olarak sunulmakta. Kampanyaya katılan kişiler ilk 5 gün ücretsiz olarak arayanı öğrenme özelliğinden faydalanabilmekte.

  Mevcut ücretlendirmesi 4,50 tl olan bu kampanya sizi arayanları mesaj olarak telefonunuzu tekrar açtığınızda sizlere bildirmekte. Bu kampanyadan faydalanmak için KIM yazıp 2200’a SMS göndermeniz yeterlidir.

  Vodafone ‘Arayan Kim’ Kampanyası

  VODAFONE da tıpkı TURKCELL gibi bu kampanyayı kullanıcılarına ücretli olarak sunmakta. Operatör firması tarafından aylık talep edilen ücret 5,90 tldir.

  Yine TURKCELL de olduğu gibi SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. Bu kampanyaya katılmak için ARAYANKIM yazıp 80000 göndermeniz yeterlidir.

  Türk Telekom ‘Arayanıbil’ Kampanyası

  TELEKOMDA diğer operatörler gibi bu hizmeti ücretli olarak sunmakta. Aylık ücreti 3,49 tl olan bu kampanyada da SMS ile bilgilendirme mevcut. Bu kampanyaya da katılmak için ACIK yazıp 5555’e göndermeniz yeterlidir.

  Cevapsız Çağrı Bildirimini Aktif Hale Getirmek

  Operatörlerin haricinde bir de telefonun kendi özellikleri arasında yer alan bir bildirim sistemi bulunmaktadır.

  Cevapsız arama bildirimlerini aktif hale getirdiğinizde telefonunuz kapalı iken dahi bu bildirimleri ana ekranınızda görmeniz mümkün olacaktır.

  Telefonunuzun ‘Ayarlar’ bölümüne giriş yapın. Sonrasında ‘Bildirimleri’ seçin. Sonrasında çıkan ekranda ‘Bildirimlere İzin Ver’ bölümüne girin. Kilit ekranı bildirim seçeneklerini ‘Göster’ olacak şekilde aktif edin.

  Bu yazı 13.07.2022 tarihinde yayınlanmış olup bu tarihe kadarki en güncel bilgilerdir.